Vianočná zľava 20% na doplnky Enrico Benetti! V košíku zadajte zľavový kód ENRICO20 Do konca akcie zostáva 3d 15h 25m

Zavrieť

Prehľad materiálov: ABS

Myslíte si, že z ABS sa vyrábajú len hračky a súčiastky do áut? Nie je to tak. Je to univerzálny materiál, ktorý nachádza uplatnenie v odvetviach, v ktorých by ste to možno nečakali. V móde. A verte, že každý z vás má doma aspoň jeden doplnok z ABS. Čo to je? Kufre a iná cestovná batožina.

Prehľad materiálov: ABS

ABS alebo akrylonitril-butadién-styrén je termoplastický polymér používaný na výrobu rôznych výrobkov. Je známy svojou vysokou pevnosťou, odolnosťou voči nárazom a dokonca aj chemickou odolnosťou. Celkovo sa najčastejšie používa na výrobu zdravotníckeho vybavenia, detských hračiek, obalov, automobilových súčiastok a najnovšie aj na 3D tlač. Svoje miesto si však našiel aj v módnom priemysle vďaka vlastnostiam, ako je tvrdosť a odolnosť, a pri výrobe cestovnej batožiny, ktorá by mala odolávať ešte väčším nárazom a chrániť predmety v nej. Keďže však ide skutočne o módny priemysel, takýto kufor musí byť aj štýlovým doplnkom. Z akých si teda vybrať? A na čo sa zamerať pri výbere správneho kufra?

Špecifiká materiálu ABS

ABS je obľúbený materiál na výrobu cestovnej batožiny vďaka niekoľkým špecifickým vlastnostiam:

 • Odolnosť proti nárazu: ABS má vysokú odolnosť proti nárazu. Kufrík vyrobený z tohto materiálu tak chráni obsah pred mechanickým poškodením a nárazmi počas cestovania.
 • Tvrdosť a pevnosť: ABS je tvrdý materiál, čo znamená, že kufor z neho vyrobený bude odolný voči poškriabaniu a opotrebovaniu, takže ponúka dostatočnú ochranu pre bežných turistov a cestovateľov.
 • Jednoduchá údržba: batožina z ABS sa ľahko čistí a udržiava. To je dôležité najmä pri cestovaní autobusom alebo lietadlom, keď nemáte kontrolu nad podmienkami, v ktorých bude kufor počas cesty uložený.
 • Variabilita dizajnu: ABS je plast, ktorý sa dá ľahko formovať alebo farbiť. To umožňuje výrobcom vytvárať najrôznejšie varianty dizajnu a prispôsobovať sa módnym trendom.
 • Odolnosť voči vode: ABS odoláva aj vlhkosti a vode. Nemusíte sa obávať daždivého počasia a kaluží.

Ako sa starať o kufre z ABS

Už vieme, ako si vybrať kufor. Ale vieme aj to, ako sa oň starať? Pravidelná údržba totiž môže predĺžiť ich životnosť a udržať ich v dobrom stave. Tu je niekoľko tipov, ako sa starať o svoju batožinu.

 • Čistenie: puzdrá z ABS sa dajú ľahko čistiť vodou a čistiacimi prostriedkami. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, ktoré by mohli poškriabať povrch.
 • Sušenie: Po vyčistení nechajte puzdro úplne vyschnúť, aby ste zabránili vzniku nepríjemných pachov vo vnútri.
  Skladovanie: keď sa puzdro nepoužíva, uchovávajte ho na suchom mieste.
 • Objemový limit: Snažte sa nepreťažiť zavádzanie. Môže sa zdať, že batožina pojme všetko, ale jej preplnenie môže spôsobiť deformácie a narušiť celistvosť batožiny alebo napríklad poškodiť zipsy.
 • Opravy: ak dôjde k poškodeniu, oprava by sa mala riešiť v servise alebo prostredníctvom reklamácie. Nepokúšajte sa o vlastné opravy. Koniec koncov, ide o plastový materiál.
 • Výmena koliesok: Ak má váš kufor opotrebované alebo nesprávne fungujúce kolieska alebo rukoväte, môžete ich vymeniť, aby sa s batožinou ľahko manipulovalo. V tomto prípade odporúčame výmenu za originálne diely alebo za značku, ktorú odporúča priamo výrobca.
 • Ochranný kryt: Ak chcete svoj kufor počas prepravy dodatočne chrániť, môžete použiť ochranný obal. Ten je obľúbený najmä počas cestovania lietadlom, keď sa s kufrom nie vždy manipuluje v rukavičkách a musí zvládnuť aj záťaž inej batožiny na ňom.
 • Hmotnostný limit: Uistite sa, že predmety, ktoré prevážate, neprekračujú hmotnostný limit kufra. A to platí nielen pre let, odbavenie a prípadné príplatky, ale aj pre samotnú batožinu. Každá je navrhnutá na určitý hmotnostný limit a jeho prekročenie zaťažuje kolieska a samotný kufor.

Značky kufrov z ABS

V súčasnosti existuje mnoho výrobcov cestovnej batožiny. My sme sa však rozhodli zamerať na tých, ktorí vynikajú nielen svojou kvalitou, ale aj jedinečným dizajnom a jednoducho nás bavia. A kto to je?