Pánske vintage batohy a tašky Sparwell Pánske vintage batohy a tašky Sparwell

Pánske vintage batohy a tašky Sparwell

Dóra Csintalan

30. 06. 2024

Vintage oblečenie sa stalo bežnou súčasťou módnych prehliadok aj ulíc. A čo nás čaká tento rok? Odborníci na vintage štýl predpovedajú, že sa budeme čoraz častejšie stretávať s ultra mužským štýlom, silnými ramenami a predovšetkým kožou. Veľa kože.

Zatiaľ čo v súčasnosti dominuje móda Y2K, v nasledujúcich 12 mesiacoch by sa mohli vrátiť 80. roky. Nebudeme však vidieť toľko minisukní a skrátených topov. Ľudia sa budú chcieť obliekať konzervatívnejšie. Už teraz má mnoho módnych nadšencov záujem nosiť skôr dlhšie vintage kúsky so zvýraznenými ramenami. A pokiaľ ide o doplnky, v kurze sú kožené materiály. A vedia to aj značky ako Yves Saint Laurent, Thierry Mugler a tiež Sparwell.

V súlade s touto zmenou nálady sa aj dizajnéri pripravujú na návrat 50. rokov. V súvislosti s tým sa môžeme opäť tešiť na štýl The New Look (ktorý predstavil Dior), elegantné látky, ultra mužné a ženské strihy a opäť kožu.

V neposlednom rade sa v poslednom čase čoraz viac stretávame s firemným štýlom obliekania, ktorý sa stal populárnym najmä medzi It Boys. A tento štýl sa dobre kombinuje aj s koženými módnymi doplnkami. Je to prirodzená reakcia na veľmi minimalistický štýl, ktorý dominuje už toľko sezón a s ktorým je ľahké prejsť na vintage vzhľad.

Pánské vintage batohy a tašky Sparwell
Pánské vintage batohy a tašky Sparwell

Ako nosiť pánske vintage tašky a batohy

Správna kombinácia vintage tašiek a batohov s oblečením spočíva vo vyvážení štýlu a pohodlia. Hlavným cieľom je cítiť sa dobre a sebaisto v tom, čo máte na sebe.

  • Klasické kožené tašky a batohy: kožené aktovky alebo tašky typu messenger bagy sú nečakane skvelé alebo biznos oblekom, ktorým tieto doplnky dodajú hravý a kreatívny nádych. Vyberte si tašku v hnedej alebo čiernej farbe pre elegantný a profesionálny vzhľad. Pre ležérny vzhľad skombinujte kožený batoh s džínsami, košeľou a polo svetrom alebo jednoduchým tričkom.
  • Retro kožené batohy: Ak chcete dosiahnuť autentucký vintage vzhľad, skombinujte kožený batoh s džínsami, koženou bundou a jednoduchým bielym tričkom. Tento štýl navodzuje atmosféru 70 a 80. rokov. Pre boho outfit použite kožený batoh, voľné nohavie, vzotované tričko a doplnky, ako sú výrazné náramky.
  • Kožené tašky s výraznou textúrou: ak máte tašku alebo batoh vo výrazných farbách alebo z textúrovaných materiálov, skombinujte ich s jednoduchším a neutrálnym oblečením. Napríklad čierne džínsy, biele tričko a džínsová bunda dajú taške vyniknúť. Zároveň môžete skúsiť zladiť odtieň tašky s niektorými prvkami vášho outfitu, ako sú topánky, opasok alebo šatka.
  • Vintage tašky na každú príležitosť: pre formálnejšie prostredie si vyberte klasickú koženú aktovku alebo messenger tašku. Kombinujte ju s elegantnými nohavicami, košeľou a sakom. Na voľný čas a víkendové aktivity je ideálnou voľbou vintage batoh, ktorý môžete nosiť so šortkami, džínsami a ležérnymi tričkami alebo košeľami.
  • Doplnky a detaily: kožené topánky alebo elegantné tenisky môžu doplniť váš celkový vzhľad. Hodinky, okuliare a opasky môži vášmu oblečeniu dodať ďalšiu úroveň sofistikovanosti.
Pánské vintage batohy a tašky Sparwell

Najlepšie pánske kožené tašky a batohy Sparwell

Ak chcete dosiahnuť vintage vzhľad, určite nemusíte hneď siahať po podväzkoch, sakách bez chrbta alebo oblekoch z 50. rokov. Stačí, ak svoj každodenný outfit doplníte o kvalitný prvok, ktorý je v tomto módnom trende. Potom je oveľa jednoduchšie vytvárať ďalšie a ďalšie kombinácie alebo, naopak, tento štýl úplne opustiť. A o akých doplnkoch hovoríme?