Akú kabelku si vziať do lietadla? Stavte na shopper! Akú kabelku si vziať do lietadla? Stavte na shopper!

Akú kabelku si vziať do lietadla? Stavte na shopper!

Dóra Csintalan

20. 05. 2024

Za 100 rokov sa v leteckom priemysle veľa zmenilo, ale jedna vec zostáva: módny a praktický cestovný doplnok je nevyhnutný. A ktorý je už dlhé roky obľúbený na zemi aj v oblakoch? No predsa dámsky shopperky. Čítajte teda ďalej a dozviete sa, prečo je práve tento model dokonalou palubnou kabelkou, a pozrite si, akých dokonalých palubných partnerov nájdete na Kabelečkách.

Tešíte sa na predĺžený víkend v niektorej z európskych metropol alebo sa chystáte priamo za oceán a čaká vás viac ako osem hodín v lietadle? Uvoľnite sa! Tím Kabeleček má za sebou kus lietania, a preto presne vieme, do akej tašky si môžete dať všetko, čo budete počas letu potrebovať.

Či už si teda plánujete vziať y vankúš na krk, sveter, knihu alebo skriptá, do tohto puzdra sa zmestí všetko. Je ako „Hermionina bezodná kabelka“. Len štýlovejšia.

Jakou kabelku si vzít do letadla? Vsaďte na shopperku!

Aká by mala byť kabelka do lietadla

Buďme úprimní. Taška alebo kabelka je nevyhnutným doplnkom aj pri lietaní. A keď ide o dlhé cesty lietadlom, správny výber je absolútne kľúčový. Koniec koncov, jej výber vám zabezpečí pohodlné cestovanie a zároveň vyjadrí váš osobitý štýl aj počas takej chúlostivej udalosti, akou je práve cestovanie. Pretože skĺbiť funkčný vzhľad so vždy štýlovým poňatím môže byť niekedy skutočnou výzvou. Ak však budete mať na pamäti tieto kritériá, bude pre vás výber tašky do lietadla oveľa jednoduchší.

  • Rozmery: Ideálna kabelka do lietadla by mala byť  priestrannejšia, aby sa do nej zmestili potrebné veci na cestu, ako napríklad telefón, kozmetika, ale aj vankúš na spanie alebo hračky pre deti. Zároveň to s veľkosťou kabelky nepreháňajte. Nezabudnite, že aj príručná batožina do lietadla má maximálnu veľkosť.
  • Váha: Vzhľadom na to, že kabelku budete pravdepodobne nosiť dlhší čas, je dôležité, aby nebola príliš ťažká. Stačí, že v nej budete mať ukryté množstvo vecí, ktoré  sa určite tiež zídu. Takže v tomot prípade platí, že čím ľahšie materiály, tým lepšie. Ide napríklad o nylon, polyester alebo kevlar.
  • Organizácia: Pri kabelke do lietadla sa zamerajte aj na skutočne dobré vnútorné usporiadanie. To umožní ľahký prístup k základným veciam bez toho, aby sa stratili v hlbinách tašky. A buďme úprimní: Kto z nás má pred bezpečnostnou kontrolou po ruke všetky kovové predmety alebo napríklad nabíjačku?
  • Bezpečnost: Bezpečnostné faktory, ako je blokovanie RFID, sledovanie GPS alebo popruhy proti krádeži, sú pri cestovaní nevyhnutnosťou. Ich prítomnosť vás ochráni nielen v prípade odcudzenia obsahu tašky, ale zabezpečí aj to, že vás bude možné vystopovať v prípade krádeže celej tašky.
  • Jednoduchá údržba: Materiál, z ktorého je kabelka vyrobená, by mal byť odolný a ľahko sa čistiť. Tým sa zabezpečí, že kabelka vydrží opakované používanie a ľahko sa na nej neurobia škvrny alebo sa nepoškodí. Veď čo si budeme hovoriť, prostredie lietadiel a letísk je ako stvorené na „nehody“ s kávou, „útoky“ sendvičom a iné nepredvídateľné situácie.
  • Stylový design: Napriek svojej funkčnosti by mala mať kabelka do lietadla aj štýlový dizajn, ktorý sa hodí k vašim cestovným doplnkom aj k vášmu celkovému štýlu. Výber neutrálnych farieb alebo klasických vzorov často funguje najlepšie, pretože sa dajú ľahko kombinovať.
  • Mobilita: A nakoniec to najdôležitejšie. Kabelka musí mať pohoddlné a nastaviteľné popruhy, ktoré uľahčujú nosenie na ramena alebo cez telo. To sa hodí na každý výlet, kde je jednoducho príjemné mať voľné ruky.

Najlepšie kabelky do lietadla od Kabeleček

Ak sa k vám táto informácia ešte nedostala, o čom pochybujeme, štýlová taška je základom každého letiskového outfitu. Bez bundy a čiapky sa síce zaobídete, ale bez miesta na uloženie všetkého potrebného to nikdy nepôjde. Takže namiesto toho, aby ste investovali do väčšieho množstva oblečenia, radšej investujte do jednej. Tá by sa potom mala stať súčasťou vašich ciest a vyjadrením vašej osobnosti. Pretože väčšia kabelka je prvá vec, na ktorú sa zamerajú oči všetkých ostatných.

Priznajme si, že lietanie nie je práve relaxačnou záležitosťou pre vašu pokožku, vlasy ani telo. Preto tam hore často potrebujeme nielen pas a letenku, ale aj vodu, teplejší sveter alebo mikinu a často aj deku. A kde to všetko vziať? Vo svojej taške. A ideálne v tej od Burkely, Calvina Kleina alebo Tommyho Hilfigera.