Ako zažiariť na jeseň? Stavte na oranžovú!

Táto nenávidená farba dosahuje každý rok na jeseň pomyselný vrchol popularity. U niektorých môže vyvolávať pocit ošumelosti, lacnosti a neschopnosti jednoducho ju zaradiť do svojho šatníka. To však rozhodne nie je tento prípad. Aj keď sa to možno nezdá, oranžová ponúka nepreberné množstvo možností a kombinácií. A práve teraz na ne môžete staviť.

Ako zažiariť na jeseň? Stavte na oranžovú!

Jeseň je obdobie, keď príroda začína meniť svoje farby a postupne sa pripravuje na chladnejšie mesiace. A práve v tomto ročnom období sa oranžová stáva jednou z najvýraznejších a najpríťažlivejších farieb, a to nielen pre jej spojenie s padajúcim lístím, ale aj pre jej viaceré praktické a estetické výhody.

Oranžová je predovšetkým teplá farba, ktorá vyvoláva pocity pohodlia a útulnosti a dodáva vám pocit tepla a radosti počas chladnejších dní. Ponúka tiež širokú škálu odtieňov, čo znamená, že si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu osobnému štýlu. Možností je nespočetne veľa - od žiarivej mandarínkovej až po sýtu teplú oranžovú. Aj keď sa to nezdá, oranžová sa krásne kombinuje s inými farbami. Môžete ju napríklad vyskúšať s neutrálnymi farbami, ako je čierna, sivá alebo béžová, alebo vytvoriť kontrast s odtieňmi, ako je modrá alebo zelená. V neposlednom rade je oranžová vhodná do práce aj na voľný čas a môžete ju povýšiť v rámci svojho oblečenia, v rôznych strihoch a štýloch.

Ako kombinovať oranžové doplnky

Jeseň je obdobie roka, keď si môžeme skutočne užívať teplé farby a "trblietavé" materiály, a oranžové kabelky a peňaženky sú skvelým doplnkom, ktorý oživí váš jesenný štýl. Nezabudnite, že móda je o sebavyjadrení a osobnom štýle, preto sa nebojte experimentovať a vytvárať jedinečné kombinácie. Zároveň to však nepreháňajte, a ak si nie ste istí, pamätajte, že menej je vždy viac.

 • Farby: oranžová je výrazná farba, preto je ideálne kombinovať ju s neutrálnymi odtieňmi, ako je čierna, hnedá alebo béžová. Táto kombinácia vytvára elegantný a harmonický vzhľad. Ak chcete dosiahnuť odvážnejší vzhľad, môžete vyskúšať kontrastné farby, napríklad tmavomodrú alebo zelenú.
 • Vzory: oranžová sa hodí ku kvetinovým alebo etnickým vzorom. Áno, aj na jeseň si tieto vzory nájdu svoje miesto. Preto môžete zvážiť šaty, sukňu alebo šatku s týmito vzormi a potom oranžovú kabelku na doplnenie vzhľadu.
 • Ak sa obávate, že oranžová bude príliš výrazná, použite ju len ako akcent. Napríklad oranžová peňaženka na seba "upozorní" v čiernej kabelke.
 • Materiály: Vyberte si materiály typické pre jeseň, ako je semiš, vlna alebo koža. Tieto materiály dodajú vašim doplnkom teplý a jesenný vzhľad.
 • Konzistentnosť: ak sa rozhodnete pre oranžové doplnky, snažte sa zachovať konzistentnosť celého oblečenia, t. j. farebný kód. To znamená, že aj ostatné časti oblečenia a doplnky by mali byť v súlade s oranžovou farbou.

Ktorý odtieň oranžovej si vybrať

Reese Witherspoonová vo filme Pravá blondínka povedala: "Každý, kto si myslí, že oranžová nahradí ružovú, sa zbláznil." My si dovolíme nesúhlasiť. Základom je vybrať si správny odtieň, ktorý sa hodí k zvyšku vášho oblečenia, vašej postave a vašej osobnosti. Takže ktorý to je? Pripravili sme zoznam niekoľkých odtieňov oranžovej, ako aj pravidiel, ktorými sa pri výbere treba riadiť.

 • Mandarínka: Tento jasný a žiarivý odtieň oranžovej je skvelou voľbou na vytvorenie sviežeho vzhľadu. Mandarínka pekne kontrastuje napríklad s tmavými džínsami alebo bielymi nohavicami.
 • Hnedo-oranžová: Tento teplý a prirodzený tón je vhodný pre jesenný outfit. Hnedooranžová evokuje predstavy padajúceho lístia a teplého jesenného slnka. Ale pozor, je tiež veľmi zradný. Pri jeho kombinovaní buďte opatrní a vyhnite sa farbám, ako je sivá, hnedá alebo petrolejová. Mohli by ste svojmu outfitu nechtiac dodať príliš fádny a usedlý dojem.
 • Červeno-oranžová: Ak chcete vytvoriť odvážnejší vzhľad, môžete si vybrať červeno-oranžovú. A rozhodne sa nemusíte obávať, že by bol príliš krikľavý. Tento odtieň je plný života, ale zároveň pôvabný a hodí sa na večerné udalosti alebo špeciálne príležitosti.
 • Broskyňa: Broskyňová je jemný, romantický odtieň a možno ju kombinovať s bielou, svetlosivou alebo pastelovými farbami, aby pôsobila ľahko a vzdušne.
 • Tmavo oranžová: Tento tón je ideálny na formálnejšie príležitosti alebo do práce. Môžete ho kombinovať so svetlosivou, ale aj so škoricovou alebo svetlejšími odtieňmi oranžovej.
 • Koraly: Koralová je živá a veselá farba. Je skvelou voľbou ako prechodná farba medzi letom a jeseňou a vyzerá skvele s námorníckou, tyrkysovou a petrolejovou.

Buďte v obraze, sledujte nás na Facebooku

Pozrite sa na náš facebook

Strážte si tajné zľavy a akcie

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.